Buiten Agora is het op het Raayland niet verplicht om een eigen laptop mee naar school te nemen. Voor het raadplegen van het digitale lesmateriaal en het maken van huiswerk is het aan te raden om thuis een laptop (of computer) tot je beschikking te hebben.
Binnen de openingstijden van de school kun je gebruik maken van de gedeelde computers in de OLC’s na het scannen van je Raayland-pas.
Met je (privé) laptop kun je op school gebruik maken van onze Internet & Wifi verbinding om toegang te krijgen tot Microsoft 365, Somtoday, Itslearning en het digitale lesmateriaal van de verschillende vakken.
Wanneer je je eigen (privé) laptop mee naar school neemt noemen we dit Bring Your Own Device (BYOD). Doe dit altijd in overleg met je ouders, mentor en vakdocent.
Software
In principe is het niet de bedoeling dat leerlingen software aanschaffen om daarmee aan de slag te gaan in de les.
- Webbrowser
Alle hulpmiddelen die ingezet worden met behulp van de laptop staan in de cloud. Dit houdt in dat ze benaderbaar zijn op ieder device dat verbonden is met het internet en dat beschikt over een browser.
Een webbrowser of (internet)browser is een programma om websites te bekijken. Bekende browsers zijn Edge (Microsoft), Chrome (Google), Firefox (Mozilla) en Safari (Apple). De websites die je voor school gebruikt werken het beste op Edge en Chrome omdat we hier zelf ook mee werken. Soms werkt een bepaalde website beter in een specifieke browser, dan wordt dit aangegeven door de docent.
- Microsoft 365
Op school wordt veel gewerkt met het online Microsoft 365. Microsoft 365 voor onderwijs is een verzameling diensten waarmee je kunt samenwerken en je schoolopdrachten kunt delen.
Microsoft 365 is gratis beschikbaar voor alle leerlingen van het Raayland College. Microsoft 365 bestaat o.a. uit:
Teams voor videobellen, chat en online lessen
Lees meer op de pagina over Microsoft 365.
Outlook voor e-mail en agenda
Office Online (Word, PowerPoint, Excel en OneNote)
OneDrive voor onbeperkte veilige cloud opslag